Reklama
Dnes je čtvrtek 03.12.2020     svátek má Svatoslav

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Mgr. Roman FabešZpět na přehled

21. 12. 1959
za STAN+SNK+ED


Zeptejte se tohoto politika
  • Krajský zastupitel

 

Narodil se v Dačicích, žije v Telči. V roce 1983 vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity Brno. Pracoval jako učitel matematiky a zeměpisu, byl zástupcem ředitele na Základní škole Masarykova Telč. Mezi jeho koníčky patří sport, turistika, hudba, zahrada a kutilství.

Do politiky vstoupil v roce 1998, kdy se stal zastupitelem Telče. Od roku 2002 zde je starostou. Jeho zájmovými oblastmi jsou regionální rozvoj, školství a cestovní ruch.

V roce 2016 jako bezpartijní kandidoval za Starostové pro Vysočinu, navrhlo jej Sdružení nezávislých a SNK Evropští demokraté a stal se krajským zastupitelem.

Uspěl i ve volbách v roce 2020 a stal se opět krajským zastupitelem. Byl zvolen členem rady kraje pro oblast kultura, památková péče, cestovní ruch a mezinárodní vztahy.

Stranická historie: Před rokem 1989 KSČ, poté bez politické příslušnosti.

Zajímavosti: Je předsedou Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK). Svazek vede dlouholetý spor o vodohospodářský majetek v Jihlavě, poté, kdy se město Jihlava rozhodlo ze SVAKu k 31. 12. 2012 vystoupit.


Články o Roman

JL: Jaký máte konkrétní cíl v krajské politice?

Máte nějaký konkrétní cíl, který byste chtěl v krajské politice naplnit? Nebo je to „hlídání“ Kraje, abyste byl jako starosta Telče se vším důkladněji a hned obeznámen? Díky...
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I