Reklama
Dnes je pondělí 15.07.2024     svátek má Jindřich

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

MUDr. Romana BělohlávkováZpět na přehled

26. 1. 1965
za KDU-ČSL


Zeptejte se tohoto politika
  • Poslanec

 

Narodila se 26. ledna 1965 v Novém Městě na Moravě, absolvovala Gymnázium v Bystřici nad Pernštejnem a následně Lékařskou fakultu tehdejší Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Brně, kde promovala v roce 1989.
Pracovala jako lékařka na dětském oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě a od roku 2003 působí na poliklinice ve Žďáře nad Sázavou.
Je vdaná, má tři děti.

V komunálních volbách v roce 2010 byla zvolena jako nestraník za KDU-ČSL zastupitelkou města Žďár nad Sázavou. O čtyři roky později mandát obhájila. V listopadu 2014 se navíc stala radní města.

Uspěla i ve volbách v roce 2018, kdy se stala opět radní města.
V listopadu 2020 však na funkci místostarosty města rezignoval její stranický kolega Josef Klement, protože se stal senátorem. R. Bělohlávková pak byla zvolena novou místostarostkou města.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021 kandidovala z pozice nestraníka za KDU-ČSL na 3. místě kandidátky koalice SPOLU (tj. ODS, KDU-ČSL a TOP 09) v Kraji Vysočina. Uspěla a stala se poslankyní. Poté se vzdala místostarostování ve Žďáře nad Sázavou.

Stranická historie: Kandiduje jako nestraník za KDU-ČSL.

 


Články o Romana

Lidovecká poslankyně Bělohlávková: Fischer bude mým kandidátem na prezidenta

Blíží se prezidentské volby. Jihlavské listy proto politikům pokládaly dvě otázky: Jak hodnotíte druhé pětileté funkční období prezidenta Miloše Zemana? Druhé funkční období pana prezidenta Miloše Zemana hodnotím...
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I