Reklama
Dnes je neděle 17.10.2021     svátek má Hedvika

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Ing. Lukáš Vlček Zpět na přehled

27. 02. 1982
za STAN+SNK-ED


Zeptejte se tohoto politika
  • Krajský zastupitel

 

Narodil se v Pelhřimově, nyní žije v Pacově, kde je starostou.

Starosta města Pacov, zastupitel Kraje Vysočina. Vystudoval politologii a sociologii na FSV Masarykovy univerzity a regionálního rozvoje a správy na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Pracoval jako úředník na Městském úřadě v Pacově, poté byl jednatelem firmy W.H.V. Projekt. V roce 2006 se stal zastupitelem města Pacov a byl zvolen starostou, nejmladším v České republice. Mandát poté dvakrát obhájil.

Od roku 2012 je též členem Zastupitelstva Kraje Vysočina. V roce 2016 se stal lídrem kandidátky STAN do krajských voleb.

V roce 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva jako bezpartijní na kandidátce Pro Vysočinu. O čtyři roky později pak uspěl na kandidátce STAN+SNK ED pod názvem Starostové Pro Vysočinu.

Uspěl i v krajských volbách v roce 2020 a stal se opět krajským zastupitelem. Kandidoval jako lídr na kandidátce STAN+SNK-ED. Byl zvolen náměstkem hejtmana pro lesní a vodní hospodářství, zemědělství a životní prostředí.


Články o Lukáš
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I