Reklama
Dnes je sobota 04.02.2023     svátek má Jarmila

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Ing. Lukáš Vlček Zpět na přehled

27. 02. 1982
ve sněmovně za PirSTAN (STAN)


Zeptejte se tohoto politika
  • Poslanec

 

Narodil se v Pelhřimově, nyní žije v Pacově, kde byl starostou v letech 2006-2021.

Bývalý starosta města Pacov, zastupitel Kraje Vysočina. Vystudoval politologii a sociologii na FSV Masarykovy univerzity a regionálního rozvoje a správy na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Pracoval jako úředník na Městském úřadě v Pacově, poté byl jednatelem firmy W.H.V. Projekt. V roce 2006 se stal zastupitelem města Pacov a byl zvolen starostou, nejmladším v České republice. Mandát poté dvakrát obhájil.

Od roku 2012 je též členem Zastupitelstva Kraje Vysočina. V roce 2016 se stal lídrem kandidátky STAN do krajských voleb.

V roce 2012 kandidoval do krajského zastupitelstva jako bezpartijní na kandidátce Pro Vysočinu. O čtyři roky později pak uspěl na kandidátce STAN+SNK ED pod názvem Starostové Pro Vysočinu.

Uspěl i v krajských volbách v roce 2020 a stal se opět krajským zastupitelem. Kandidoval jako lídr na kandidátce STAN+SNK-ED. Byl zvolen náměstkem hejtmana pro lesní a vodní hospodářství, zemědělství a životní prostředí.

Uspěl i v roce 2021 ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021, kdy byl dvojkou na kandidátce PirSTAN a stal se poslancem.

Vzhledem ke zvolení do sněmovny se po parlamentních volbách na podzim 2021 vzdal funkce náměstka hejtmana i postu krajského zastupitele.

 


Články o Lukáš

Poslanec Vlček za STAN: Nerudová nebo Pavel

Blíží se prezidentské volby. Jihlavské listy proto politikům pokládaly dvě otázky: Jak hodnotíte druhé pětileté funkční období prezidenta Miloše Zemana? Prezident Miloš Zeman se stal bohužel neviditelnou...

Vlček: Nemyslím si, že levice ve sněmovně nebude chybět

Piráti odnesli velmi živou a velmi negativní kampaň ze strany Andreje Babiše, říká zástupce STAN v koalici s Piráty v parlamentních volbách Lukáš Vlček. Jak hodnotíte volební výsledky vaší koalice? Jsem rád,...
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I