Reklama
Dnes je pátek 24.05.2024     svátek má Jana

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

MgA. Marek HovorkaZpět na přehled

08.03.1980
za PiFo


Zeptejte se tohoto politika
  • Zastupitel Jihlavy

 

Narodil se a žije v Jihlavě. V roce 2016 vystudoval Karlovu universitu, obor filologie. V roce 1997 založil spolu se čtyřmi spolužáky z jihlavského gymnázia Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava, kde působí jako ředitel. Jeho koníčkem je filmová tvorba.

Jako bezpartijní v roce 2010 z 20. místa zvítězil na kandidátce TOP 09 a stal se městským zastupitelem, pozici ve volbách v roce 2014 obhájil z 15. místa. V jeho oblasti zájmu je především kultura.

Ve volbách 2018 kandidoval jako bezpartijní na kandidátce Fóra Jihlava. Zde "přeskákal" ze 14. místa až na místo druhé. V roce 2022 kandidoval jako nezávislý za Piráty a Fórum Jihlava (PiFo) a uspěl z 18. místa.

Stranická historie: Bezpartijní, v roce 2014 kandidoval za TOP 09. V komunálních volbách 2018 kandidoval jako nezávislý na kandidátce Fóra Jihlava.

O něm: Je spoluzakladatelem dnes už světově vyhlášeného Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava, jehož je ředitelem.  


Články o Marek

Z blogu M. Hovorky na www.jihlavske-listy.cz

Má zkušenost v zastupitelstvu aneb Co bylo a co bude Čtyři roky v opozici byly pro mě cennou zkušeností a každému zvolenému zastupiteli bych ji (paradoxně) doporučil....
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I