Reklama
Dnes je pátek 24.05.2024     svátek má Jana

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Mgr. Martina LisováZpět na přehled

19. 12. 1983
TOP 09


Zeptejte se tohoto politika
  • Poslanec

 

Narodila v roce 1983. Od narození žije ve Větrném Jeníkově. Vystudovala Střední hotelovou školu Světlá ve Velkém Meziříčí. Po maturitě odjela na 16 měsíců do švýcarské Ženevy, kde studovala francouzský jazyk a absolvovala jazykovou zkoušku Diplôme de langue française de l’Alliance française.
Po návratu úspěšně vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství francouzského a německého jazyka.
Pracovala jako učitelka na Základní škole O. Březiny v Jihlavě. V roce 2010 byla zvolena zastupitelkou městyse Větrný Jeníkov a také koordinátorkou tamní Komunitní školy. Od roku 2014 je starostkou městyse. O čtyři roky později mandát obhájila.
V roce 2020 neúspěšně kandidovala v krajských volbách na Vysočině.
Na podzim v roce 2021 ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR uspěla z pátého místa na společné kandidátce SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)  a stala se poslankyní.
Je vdaná, má tři děti.
Stranická historie: Členka strany TOP 09.

 


Články o Martina
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I