Reklama
Dnes je úterý 18.06.2019     svátek má Milan

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Mgr. František BublanZpět na přehled

13.01.1951
za ČSSD, bezpartijní


Zeptejte se tohoto politika

 

Narodil se v Třebíči. Absolvoval Teologickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Studia dokončil v roce 1976 a začal působit jako duchovní na jižní Moravě.

V roce 1977 jsem se stal signatářem Charty 77, následuje persekuce ze strany StB a o rok později mu byl odebrán státní souhlas pro výkon duchovenské činnosti. V letech 1978 až 1990 pracoval jako řidič u Potravin Brno, následně jako řidič sanitky v nemocnici Tišnov.

Po pádu komunistického režimu vstoupil do státních služeb. Nastoupil do nové zpravodajské služby FBIS, v roce 2001 jsem byl jmenován ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace (rozvědka) a v letech 2004 až 2006 zastával jako nestraník funkci ministra vnitra ČR ve vládách sociálně demokratických premiérů Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

V letech 2006 až 2012 byl poslancem Parlamentu ČR. V roce 2012 byl zvolen za ČSSD jako bezpartijní senátorem PČR za volební obvod č. 53 – Třebíč.

V senátních volbách 2018 již nekandidoval.

Stranická historie: Do Sněmovny i Senátu byl volen jako bezpartijní za ČSSD.

 

 

 


Články o František
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I