Reklama
Dnes je úterý 18.06.2019     svátek má Milan

Vítejte na webu Jihlavských listů. Prostřednictvím unikátní databáze můžete sledovat vašeho politika. Máte na něj otázku? Stačí u jeho jména kliknout na Zeptejte se… a napsat dotaz. Redakce Vaši otázku obdrží a přepošle politikovi. Slibujeme, že váš dotaz nezameteme pod koberec. Odpověď na vaši otázku zveřejníme právě na specializovaném politickém portále vas-politik.cz. Vaše redakce Jihlavských listů

Karel ČernýZpět na přehled

12. 01. 1965
ČSSD


Zeptejte se tohoto politika
  • Poslanec

 

Narodil se v Novém Městě na Moravě. Vystudoval Gymnázium ve Žďáru nad Sázavou. Mezi roky 1996-1999 byl členem Předsednictva ČSSD a současně byl zaměstnán jako asistent poslance PČR. V letech 2002-2015 byl také zastupitelem obce Hamry nad Sázavou.

Roku 1998 byl poprvé zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a od té doby je poslancem. Je členem Výboru pro obranu a od roku 2014 jeho místopředsedou.

V parlamentních volbách roku 2017 již nekandidoval.

Je autorem či spoluautorem třiceti knižních publikací s historickou vojenskou tematikou.

Stranická historie: Je členem ČSSD od roku 1992.

O něm: Je považován za tichého a nenápadného poslance s velkými kontakty, který kandiduje v závěsu za viditelnými lídry a vždy se do sněmovny dostane. MF Dnes ho v roce 2006 označila za „kmotra“ celé sociální demokracie na Vysočině. Více zde.


Články o Karel
Reklama
Reklama

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I